Seniorka vezla vnoučata na výlet do akvaparku, nadýchala přes 2,5 promile

  15:18
Devětašedesátiletá seniorka z Pardubic vyrazila v neděli autem do akvaparku se svými dvěma vnoučaty. Za volant si sedla i přesto, že měla v krvi dvě a půl promile alkoholu.
Liberecký bazén

ilustrační snímek | foto: Ota Bartovský, MAFRA

Seniorky za volantem si všiml v neděli kolem poledne kolemjdoucí. „Podle jeho oznámení na lince 158 jela žena dost znepokojivou jízdou. Přejížděla chodník, travnatý pás a vracela se zpět na silnici,“ popsala policejní mluvčí Markéta Janovská.

V první chvíli nešlo vyloučit, zda 69letá seniorka nemá nějaké zdravotní potíže. „Oznamovatel se za ní vydal, aby zjistil situaci. Spolu s operačními důstojníky se jim podařilo ženě zabránit v další jízdě a za chvíli na místo dorazila policejní hlídka,“ řekla Janovská.

Učitelka se na školním výletě opila tak, že ji musela odvézt záchranka

Té se seniorka zpočátku zdála v pořádku, tvrdila, že žádné zdravotní problémy nemá a odmítla přivolání záchranné služby. Z vozidla vystoupila a když otevřela zadní dveře, měla tam svá dvě nezletilá vnoučata.

„Policisté se ženy opakovaně ptali, zda nemá nějaký problém a následně přešli ke klasické kontrole řidiče včetně dechové zkoušky. Ta u seniorky, která dvě malé děti vezla do bazénu, ukázala 2,64 promile,“ uvedla Janovská.

Hlídka k dětem přivolala jejich rodiče a babička putovala na záchytku. Bylo s ní zahájeno trestním řízení pro podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Po všech provedených úkonech byla i babička předána svým blízkým. „Rádi bychom poděkovali za skvělou pomoc oznamovatele, neboť skutečně nešly vyloučit závažné zdravotní problémy řidičky. Žádáme všechny, aby nebyli lhostejní k situacím na ulici,“ vzkázala Janovská.

Autor: