Při rozlučce s výčepy nadýchal opilec v Pardubicích přes čtyři promile

  13:22
Posledních pár hodin, kdy ještě byly otevřené restaurace, využili někteří lidé k tomu, aby vzali výčepy „útokem“. V Pardubicích v úterý už v pět hodin odpoledne nadýchal čtyřiačtyřicetiletý muž 4,37 promile.

Alkohol tester ukázal vysoké hodnoty požitého alkoholu. | foto: Městská policie Pardubice

Ačkoli alkoholtester ukázal extrémní hodnotu, opilec ještě dokázal podstoupit dechovou zkoušku. Pak skončil v péči záchranky a strážníků.

Oslovení zaměstnanci hospod uvedli, že v podvečer měli ve svých lokálech napilno. „Bylo plno,“ řekla Denisa Jarešová z pardubické Plzeňky.

Ani ve Sport baru Zelená žába se obsluha nezastavila. „Byl to rozlučkový večírek,“ řekl Petr Sova.

Dalším odpadlíkem byl s koncem zavíračky, tedy v osm večer, i devětašedesátiletý muž, kterého od popíjení neodradily ani nedávno prodělané zdravotní komplikace. 

„Možná právě proto stačilo takové množství alkoholu, po kterém nadýchal 1,49 promile,“ uvedla mluvčí pardubické Městské policie Lucie Klementová.

Devětačtyřicetiletého muže našli její kolegové ležet na silnici vedle kola.

„Muž si stěžoval na bolest nohy. V dechu měl dvě promile a na koleni pořádnou bouli. Na místo tedy byla přivolána záchranka, která si muže, stejně jako ty dva předchozí, odvezla k dalšímu ošetření do nemocnice,“ řekla Klementová. 

Nyní už platí zákaz konzumace alkoholu na veřejnosti a restaurace mohou mít otevřena pouze výdejová okénka do 20 hodin. 

Strážníci mohou postihovat porušení krizových a mimořádných opatření v souvislosti s koronavirem příkazem na místě a mohou uložit pokutu až do výše deseti tisíc korun.

Autor: