Řidička se ohlédla po převážené kočce, u přechodu narazila do zábradlí

  18:04
K další dopravní nehodě způsobené chvilkovou nepozorností při řízení vyjížděli policisté z Olomouckého kraje na Jesenicku. Řidička se zde za jízdy ohlédla po kočce, kterou s sebou vezla, a následně vyjela mimo silnici.

Řidička projíždějící Zlatými Horami se ohlédla po převážené kočce, vyjela ze silnice a narazila do mostku a zábradlí. | foto: Policie ČR

Pětačtyřicetiletá žena nabourala ve čtvrtek v půl sedmé večer při průjezdu Zlatými Horami.

„Nevěnovala se plně řízení a otočila se na převáženou kočku. S vozem poté vyjela vpravo mimo silnici, kde narazila do mostku a zábradlí, které vede podél potoka,“ popsala jesenická policejní mluvčí Tereza Neubauerová.

Fotogalerie

Škoda na silně poničeném autě je předběžně vyčíslena na 150 tisíc korun, na mostku a zábradlí pak na dalších dvacet tisíc.

V regionu jde tento týden už o druhou nehodu způsobenou tím, že se řidič plně nevěnoval řízení. V pondělí na Prostějovsku mladá řidička při otevírání okna vjela na krajnici, lekla se, zpanikařila a opakovaně strhla řízení. Výsledkem bylo vyjetí mimo silnici a náraz do dopravní informační tabule.

Nehodu s téměř totožným scénářem jako ve Zlatých Horách pak policisté vyšetřovali na konci července 2016 na Přerovsku. Řidička za jízdy kontrolovala kočku vezenou v krabici na zadním sedadle, kvůli tomu ale ztratila kontrolu nad řízením a s autem přerazila strom u silnice.

Autor: