VIDEO: Řidička ujížděla přes chodníky až létaly jiskry, vjela do slepé ulice

  13:38
Nebezpečně ujíždějící řidičku museli o víkendu pronásledovat policisté v Zábřehu na Šumpersku poté, co na sebe upozornila jízdou s chybějícím zadním nárazníkem a tudíž i poznávací značkou. Po zadržení pak neskrývala svou podrážděnost.

Vůz bez espézetky upoutal pozornost policejní hlídky v Olomoucké ulici v sobotu krátce před jedenáctou večer.

„Na výzvu k zastavení dávanou výstražným světelným znamením a nápisem „stop policie“ řidička zareagovala nejprve přibrzděním a najetím ke krajnici. Pak však prudce sešlápla plynový pedál a snažila se hlídce ujet,“ popsala policejní mluvčí Marie Šafářová.

Čtyřiadvacetiletá řidička se rozjela ulicí Československé armády a poté odbočila do ulice Křížkovského. Podle zveřejněných záběrů z kamery v policejním voze několikrát přejela přes chodník a při kontaktu s podvozkem auta byly vidět odlétávající jiskry. Záhy však žena musela zastavit, neboť vjela do slepé uličky u garáží.

Policistům poté odmítla předložit doklady, a když ji kvůli nekoordinovaným pohybům a výraznému alkoholovému zápachu vyzvali k dechové zkoušce, dostali se jim opět zamítavé odpovědi. Ta se pak opakovala ještě u testu na drogy a dotazu na podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem vzorků.

„Po dobu kontroly se žena navíc chovala velmi hrubě, hlídce neustále skákala do řeči a na všechno reagovala podrážděně a odmítavě. Na dotazy, proč se snažila ujet, kličkovala a najížděla na chodník, či řídila vůz bez zadního nárazníku a tudíž i bez registrační značky, neodpověděla,“ doplnila Šafářová s tím, že prohřešky řidičky budou řešeny jako přestupky.

Autor: