Žena křičela na přítele, tak ji udusil polštářem. Muži hrozí za vraždu 18 let

  14:58,  aktualizováno  15:00
Kriminalisté obvinili z vraždy padesátiletého muže ze Šumperska, který podle nich zabil svou přítelkyni. Policii v sobotu 16. prosince večer kontaktoval známý obviněného, který se mu svěřil, že svou přítelkyni usmrtil. Muž se k činu přiznal a v současnosti je ve vazbě, hrozí mu až 18 let ve vězení.

ilustrační snímek | foto: iDNES.cziDNES.cz

„Informaci o úmrtí ženy na Šumpersku jsme přijali v sobotu po dvacáté hodině. Oznamovateli se měl telefonicky svěřit známý, že zabil svou přítelkyni,“ sdělil krajský policejní mluvčí Libor Hejtman.

Muž svou přítelkyni podle policie udusil polštářem. „Policie našla v bytě osmačtyřicetiletou ženu bez známek života a také padesátiletého muže, který uvedl, že přítelkyni udusil. Policisté muže na místě zadrželi a přivolali krajské kriminalisty, kteří si případ převzali,“ uvedl krajský policejní mluvčí Libor Hejtman.

Muž kriminalistům vypověděl, že v sobotu odpoledne s přítelkyní popíjel alkohol a při tom se s ní pohádal. „Zároveň ženu fyzicky napadl, hodil ji na pohovku se slovy, aby se řvaním přestala, nebo ji zadusí. Když se neutišila, vzal polštář, přitiskl ho ženě na obličej a dusil ji do doby, než přestala jevit známky života,“ popsal Hejtman.

Večer mu zavolal známý, kterému se svěřil s tím, co udělal. „Motivem činu byla pravděpodobně narůstající krize ve společném životě. Oba měli navíc problémy s alkoholem,“ doplnil.

Kriminalisté podali krajskému státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí muže do vazby, který soud akceptoval a poslal muže za mříže. Obviněnému muži hrozí za zvlášť závažný zločin vraždy trest odnětí svobody na deset až osmnáct let.

Muž, který podle kriminalistů v Plzni zabil svoji družku, jde do vězení (8. 12. 2023):

8. prosince 2023