Žena dojela na policii svědčit se dvěma promile, večer hlídce nadýchala tři

  14:08
Případ ženy, která nemá problém sednout za volant navzdory silné opilosti, vyšetřují nyní policisté z Velkých Losin. Situace je navíc o to absurdnější, že při prvním přistižení jela na policejní služebnu, kam byla předvolána podat svědectví k vyšetřovanému případu.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Ota Bartovský, MAFRA

Pětapadesátiletá žena přijela ke služebně v pátek ve dvě odpoledne, ihned po jejím vstupu do budovy bylo ale policistovi vykonávajícímu dozorčí službu jasné, že je opilá.

„Její chování bylo nestandardní a navíc se kolem ní linul alkoholový odér. Dechovými zkouškami jí pak bylo naměřeno 2,20 a 2,35 promile,“ popsala šumperská policejní mluvčí Marie Šafářová.

„Žena s hodnotami nesouhlasila, a proto byla převezena na lékařské vyšetření spojené s odběrem krve. Po nezbytných procesních úkonech ji policisté propustili a domů odjela taxíkem,“ dodala.

Tím ale vše nekončilo. O pár hodin později, krátce po deváté večer, ženu zastavila hlídka během průjezdu ulicí Rudé armády a opět následovaly dechové zkoušky. Tentokrát dokonce s výsledky 3,27 a 3,60 promile.

Lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve se v tomto případě žena odmítla podrobit. Policisté jí zakázali další jízdu a nyní je podezřelá z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který jí hrozí pokuta, zákaz řízení a v krajním případě až roční vězení.

Autor: