Policie odložila brutální vraždu ve Velkých Losinách, útočník je po smrti

  10:54
Policisté ukončili vyšetřování případu surového útoku, při kterém osmnáctiletý mladík loni v říjnu ve Velkých Losinách na Šumpersku ubodal svého o rok mladšího kamaráda. Útočníka podezřelého z vraždy totiž nemůžou stíhat, jelikož v nemocnici zemřel na následky požití kombinace drog a alkoholu, pod jejichž vlivem čin spáchal.

Ilustrační snímek | foto: Leila Hamdanovápro iDNES.cz

„Kriminalisté případ odložili pro nepřípustnost trestního stíhání, neboť osmnáctiletý útočník podezřelý ze zločinu zemřel,“ uvedl krajský policejní mluvčí Libor Hejtman.

K vraždě došlo v pátek 28. října, zasahující policisté na místo zprvu vyjeli kvůli oznámení od sousedů, že na chodbě bytového domu se hádají a možná i perou opilci.

„Jako v apokalypse“. Policie popsala vraždu mladíka z Losin, zemřel i útočník

Situace však byla mnohem horší. Hlídka na chodbě domu pokryté krví spatřila mladíka útočícího s nožem a tyčí v ruce na svého kamaráda, který ležel bezvládně na zemi. Agresor nereagoval na opakované výzvy, aby svého jednání zanechal, a poté zaútočil i na policisty.

„V domě navíc v krátkých intervalech zhasínalo světlo s čidlem. Vzhledem k zuřivosti útoku policisté nakonec vystřelili, pachatele zasáhli do ruky. Útočník nicméně vypadal, že necítí bolest, a dál se vrhal na hlídku. Následně přišel další výstřel do druhé ruky,“ popsal loni šéf krajské kriminálky Jan Lisický.

Směs drog nemohl přežít

I pak podle něj mělo pět policistů co dělat, aby osmnáctiletého útočníka zpacifikovali. Policisté poté poskytli oběma zraněným první pomoc a přivolali záchrannou službu.

Lékař na místě konstatoval smrt sedmnáctiletého napadeného chlapce. Útočník zasadil oběti minimálně padesát bodných ran do obličeje, hlavy, hrudníku, zad i nohou. Použil dva nože, které oba zlomil, následně sáhl po zlomené tyči od smetáku. „Smrt byla neodvratitelná. Šlo o zběsilý, neustávající, divoký útok,“ řekl Lisický.

Vraha, kterého postřelili policisté, zabil koktejl různých drog a alkoholu

O rok starší útočník byl transportován do nemocnice, přes veškerou poskytnutou péči však také zemřel. Pitva vyloučila, že by vrah zemřel na následky postřelení. Následné toxikologické rozbory ukázaly, že byl pod vlivem několika různých drog a alkoholu.

„Šlo o naprosto nepřežitelnou směs alkoholu, THC, meskalinu a lysohlávek,“ nastínil šéf krajské kriminálky. Meskalin je psychoaktivní droga ze skupiny alkaloidů, která se vyskytuje například v mexických kaktusech, jde o zakázanou látku.

31. října 2022

Autoři: ,