Autobus plný školáků sjel do příkopu, zůstali dočasně uvěznění uvnitř

  17:24
K nehodě plného linkového autobusu, jehož cestující navíc z velké části tvořili školáci, vyjížděly odpoledne všechny složky integrovaného záchranného systému na Šumpersku. Zraněni byli dva lidé.

Autobus skončil v příkopu a nebylo možné otevřít dveře, cestující a řidiče tak museli hasiči evakuovat oknem. | foto: HZS Olomouckého kraje

Autobus havaroval na silnici mezi Rovenskem a Postřelmůvkem, kde sjel do příkopu a částečně se převrátil na bok.

„Všech 38 lidí, z toho 25 mladších 18 let, následně zůstalo uvězněno uvnitř. Všechny cestující jsme evakuovali a dvěma lidem, kteří se zranili, jsme poskytli první pomoc a poté je předali záchranné službě,“ uvedla mluvčí krajského hasičského sboru Lucie Balážová.

Kvůli evakuaci museli hasiči rozbít jedno z oken a použít nastavovacích žebříků. Na místo byl povolán i evakuační autobus, jímž byla část cestujících přepravena do svých cílových zastávek. Část dětí si vyzvedli rodiče.

„Na místě máme technický speciál, po zdokumentování nehody policií s jeho pomocí vyprostíme autobus z příkopu zpět na silnici. Ta je nyní uzavřena,“ doplnila před šestnáctou hodinou Balážová.

Zranění byli přepraveni k dalšímu ošetření do nemocnice, okolnostmi a příčinou nehody se nyní zabývají policisté.

Autor: