Parťák obíral muže o půlku mzdy, ošálil ho falešnými výplatními páskami

  15:03
Na důvěřivost a neznalost cizích jazyků doplatil muž, který se rozhodl na základě inzerátu pracovat v Rakousku. Jeho nový parťák se totiž nabídl, že za něj v zahraničí zařídí formality, čehož ovšem zneužil k podvodu.

Podle informací, které nyní zveřejnila policie, odpověděl devětatřicetiletý muž ze Šumperska na inzerát poptávající kolegu pro sezonní práce v Rakousku začátkem loňského roku.

„Při následné domluvě pak muž, který neovládal němčinu, souhlasil s nabídkou svého nového parťáka, aby za něj vyřídil veškeré administrativní záležitosti spojené se sjednáním práce v zahraničí,“ popsala policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Jednatřicetiletý muž z Bruntálska toho ovšem zneužil a zaměstnavateli pro výplatu mezd kolegy nahlásil účet svého otce, ke kterému měl volný přístup. Peníze tak od května do prosince přicházely na tento účet, z něhož pak podvodník přeposílal právoplatnému příjemci jen zhruba polovinu částky.

Oběť si chybějících peněz dosahujících dohromady výše více než čtvrt milionu korun nevšimla proto, že jí předával padělané výplatní pásky.

„Že něco není v pořádku, poškozený zjistil až náhodně po rozhovoru s dalším spolupracovníkem, který si pochvaloval výši prosincové výplaty. Následně se proto obrátil přímo na firmu a nekalé praktiky jeho parťáka posléze vyšly najevo. Obviněnému muži nyní hrozí za trestný čin podvodu až pětileté vězení,“ uzavřela Vybíhalová.

Autor: