Ze zastaveného řidiče táhl alkohol. Neřídil jsem a nic nepil, tvrdil hlídce

  16:24
Na taktiku usilovného zapírání vsadil řidič, kterého zastavili ke kontrole policisté v Šumperku. Mimo jiné trval i na tom, že pár minut předtím za volantem rozhodně neseděl.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Leila Hamdanovápro iDNES.cz

Osobní vůz řízený šestačtyřicetiletým mužem se hlídka rozhodla zastavit v úterý před šestou hodinou na parkovišti v šumperské Žerotínově ulici. Kontrolovaný řidič následně vystoupil a začal tvrdošíjně předstírat, že s autem nemá vůbec nic společného.

„Odmítal jakoukoli součinnost a chtěl z místa odejít. Když neuposlechl výzev, postavil se mu policista do cesty, na což muž reagoval tím, že se ho několikrát pokusil odstrčit,“ popsal policejní mluvčí František Kořínek.

Protože se verbální komunikace nadále míjela jakýmkoliv účinkem, použili nakonec policisté hmaty a chvaty a muži, ze kterého byl silně cítit alkohol, nasadili pouta.

„Ten na ně po celou dobu křičel, že vůz neřídil a nepodrobí se dechové zkoušce,“ nastínil Kořínek.

Vše se obešlo bez zranění či škod na majetku, muž nicméně nadále pokračoval v odmítání jakéhokoliv prohřešku. Na oznámení policistů, že vůz má propadlou technickou kontrolu vozu, odpověděl, že to tedy rozhodně nemá.

Následně odmítl i lékařské vyšetření spojené s odběrem krve, ale přesto se nakonec později policistům přece jen přiznal, že před jízdou vypil alkohol. Nyní je muž podezřelý z trestného činu násilí proti úřední osobě a také přestupku proti zákonu o silničním provozu.

Za to mu v krajním případě hrozí až čtyři roky vězení, za přestupek pak až padesátitisícová pokuta a až dvouletý zákaz řízení.

Autor: