iDNES.cz

Rvačka v okresním přeboru. Zapojili se i hráči, fanoušek jednoho kopl do hlavy

  16:04,  aktualizováno  16:43
Drsnou bitkou vyvrcholilo utkání šumperského okresního přeboru mezi fotbalovými týmy TJ Sokol Jestřebí a Tatran Písařov. Do hromadné potyčky po konci střetnutí se zapojili pořadatelé, fanoušci i hráči obou týmů. Jeden z agresivních příznivců napadl ranou do hlavy fotbalistu, který následně podal trestní oznámení na policii.

Podle zdroje iDNES.cz rvačku rozpoutal incident, kdy po konci utkání hraného v neděli 2. června odcházeli hráči ze hřiště a hlavní pořadatel chtěl udělat prostor před vchodem do kabin.

„V cestě stála žena s kočárkem a pořadatel ji několikrát požádal o uvolnění místa. Žena však odmítala ustoupit, a tak pořadatel na ni zvedl hlas. V tu chvíli se do hádky vložil agresivní fanoušek hostujícího týmu a muže napadl,“ vylíčil redakci.

Poté již, jak ukazuje videozáznam, který jako první zveřejnil Šumperský Rej, se do konfliktu zapojili další fanoušci, pořadatelé a hráči obou týmů, i když ti se snažili rváče spíš od sebe odtrhnout.

Zmíněný agresivní divák následně fotbalistu domácího Jestřebí, který byl na zemi v klinči s dalšími účastníky bitky, kopl do hlavy. Podle týmu z Jestřebí se ležícímu hráči přes hrozivě vyhlížející úder nic nestalo, a tak nikdo ani nevolal záchranku nebo policisty.

Fanoušek dělal problémy celý zápas

Předseda TJ Sokol Jestřebí Jan Lukáč iDNES.cz řekl, že agresorem měl být fanoušek Písařova, který dělal problémy celý zápas a byl opilý. Po kopu do fotbalistovy hlavy ho chytilo několik lidí, šarvátka však ještě desítky sekund pokračovala.

„Na zápase byli dva opilci z Písařova, kteří dělali bordel. Pořadatelská služba se je snažila uklidnit a zachytit. Jeden z nich se vytrhl pořadatelům a napadl ranou do hlavy jednoho z hráčů. Napadený hráč podal trestní oznámení na policii,“ uvedl Lukáč.

Ten chování hostujících příznivců nechápe. „Někteří fanoušci jsou dementní, s tím se nedá nic dělat,“ ulevil si.

Výsledek zápasu Sokol Jestřábí proti Tatranu Písařov. (2. června 2024)

Jeden z účastníků utkání poté redakci sdělil, že zápas 24. kola sestupem ohrožených celků byl od začátku vyhrocený, plný negativních emocí, v průběhu padalo mnoho žlutých karet.

Jestřebí vedlo už 2:0, Písařovu se však podařilo snížit a v předposlední minutě z penalty dokonce vyrovnat. Jenže remízou duel neskončil, neboť v nastaveném čase proměnili další pokutový kop naopak domácí a díky výhře 3:2 posílili svou šanci na záchranu. Sudí napomenul celkem deset hráčů, dva pak byli v samém závěru po druhé žluté vyloučeni.

Násilí v Turecku: fanoušci napadli slavící soupeře. Prali se i hráči, další prchali

Sokol Jestřebí na svém webu zápas popisuje jako „plný soubojů, nepřesností včetně rozhodčího“. A o pokutovém kopu, z něhož padl vyrovnávací gól, referuje, že byl odpískán „po normálním souboji“.

Policie se již incidentem zabývá. „V současné době lze k případu sdělit, že jej prověřujeme, ale s ohledem na počáteční probíhající úkony trestního řízení nebudeme v současné době zveřejňovat bližší informace,“ uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Viděli jste už rvačku na amatérském fotbalu?

celkem hlasů: 778

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00úterý 18. června 2024. Anketa je uzavřena.

Ano.413
Na amatérský fotbal nechodím.256
Ne.109

Okresní fotbalový svaz, který v úterý zasedá, však incident řešit nejspíše nebude. „Rvačka se stala až po zápase, takže to pravděpodobně nebudou řešit, rozhodčí byli v kabinách,“ řekl iDNES.cz předseda svazu Vlastimil Faltýnek.

Hlavní rozhodčí zápasu Otakar Habich se následně k tomu, co se po zápase stalo, odmítl vyjádřit.

Autoři: ,
zpět na článek