Policisté dokumentovali nehodu, opilý mladík zatím dál spal za volantem

  18:04
Velmi netradiční výjezd zažili v uplynulých dnech dopravní policisté ze Šumperska, kteří byli přivoláni k poměrně banální nehodě. Když totiž dorazili na místo, našli uvnitř vozu sedět spící a očividně opilou dvojici. Tu zprvu nevzbudilo ani to, když se policisté pustili do práce.

Policisté přivolaní k nehodě našli na místě uvnitř auta dva očividně opilé spící mladíky. Ty zprvu neprobudila ani přítomnost pracujících policistů, kteří tak mohli nafotit mimo jiné i jejich stav. | foto: Policie ČR

Jak policie nyní informovala, kuriózní situace se odehrála v neděli 7. června v Šumperku. Vše začalo telefonátem na tísňovou linku, v němž volající oznámil, že řidič při parkování v ulici M. R. Štefánika poškodil další vůz, a navíc je zřejmě opilý.

„Vyslaní policisté na místě našli nastartované auto stojící na parkovacím místě pro hendikepované s rozsvícenými světly, které bylo tažným zařízením zapřené o další vůz zaparkovaný za ním. Uvnitř doslova viseli zavěšeni na bezpečnostních pásech dva očividně opilí mladíci, kteří nebyli k probuzení,“ popsala šumperská policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

„Policisté se za svou dlouholetou praxi u dopravní policie s něčím takovým doposud nesetkali,“ podotkla mluvčí.

Policisté se proto podle ní pustili do dokumentování nehody, která spočívala v promáčknutí poznávací značky, a majitel auta později vyčíslil škodu na tisíc korun. Pospávající posádku auta se jim poté přece jen podařilo přivést k procitnutí.

Opilý mladík sedící na místě řidiče nicméně trval na tom, že za volantem jen odpočíval a vůz neřídil. Následně se odmítl podrobit dechové zkoušce či odběru krve. Nehoda a alkohol přitom nebyly jediným problém celé situace, ukázalo se totiž, že auto nemá povinné pojištění.

Celou situaci policisté nadále vyšetřují. Protože našli auto ve chvíli, kdy stálo, shání důkazy o tom, že mladík s vozem skutečně opilý jel.

„Jde například o záběry z kamer, případně třeba svědectví z podniku, kde dotyční popíjeli,“ nastínila Vybíhalová.

Autor: