Při noční táborové hře se ztratily tři dívky, po hodině je našli na silnici

  11:16
Tři dívky se ztratily během noční táborové hry na Jesenicku. Stezka odvahy se tak proměnila v dramatické pátrání po tábornicích, které nedorazily do cíle. Policisté je našli po více jak hodinovém pátrání nezraněné, ale vystrašené.

ilustrační snímek | foto: Jiří Meixner, iDNES.cz

Noční hru v podobě stezky odvahy připravili ve středu 3. srpna večer po setmění vedoucí pro své svěřence na táboře poblíž Ramzovského sedla.

Děti měly jít po vytyčené trase dlouhé asi 300 metrů samy a bez svítilen. Ze startu nedaleko tábora vycházely postupně po jednom a přes louku se měly dostat do cíle, kterým byl jejich tábor.

Tři dívky ve věku 13 až 15 let se ale do tábora nevrátily, z vytyčené cesty odbočily a šly opačným směrem. Když se vychovatelům ani po půlhodině nepodařilo děvčata nalézt, oznámili událost na linku 158.

„Oznámení přijala policejní tísňová linka asi deset minut po 23. hodině. K pátrání po pohřešovaných dětech byly okamžitě povolány všechny dostupné hlídky včetně psovoda se služebním psem,“ uvedla jesenická policejní mluvčí Marie Šafářová.

Dívky se dostaly na silnici

Policisté propátrávali nejen terén v širším okolí tábora, ale pozornost zaměřili také na hlavní silnici mezi Ramzovou a Horní Lipovou.

A právě tam se přibližně čtvrt hodiny po půlnoci podařilo dívky nalézt. „Šly po silnici směrem na Horní Lipovou a od svého tábora se tak pořád vzdalovaly,“ popsala Šafářová.

Všechny tři tábornice byly v pořádku, pouze vystrašené z toho jak se ve tmě ztratily. Hlídka je odvezla zpět do tábora, kde je předala vedoucí tábora.

„Policie nebude věc dál šetřit, protože nedošlo k porušení žádných povinností. Při táborových hrách se občas takové věci přihodí. Důležité je, že dívky byly nalezeny v pořádku a nezraněné,“ doplnila Šafářová.

V Olomouckém kraji letos tráví na táborech své prázdniny zhruba 9 300 dětí, které se střídají na 101 akcích ve 149 turnusech. Nejvíce táborů se koná právě na Šumpersku a Jesenicku.

Letní tábor leží poblíž Ramzovského sedla na Jesenicku.

Letní tábor leží poblíž Ramzovského sedla na Jesenicku.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz