Beran zastavil vlak a potrkal majitele, paličaté zvíře svázali do kozelce

  11:54
Uprchlý beran zastavil na Olomoucku vlak. Zvíře stálo na kolejích a nic s ním nezmohl ani jeho majitel. Beran před ním začal po kolejích utíkat a nakonec svého majitele tak potrkal, že skončil v péči lékařů. Tvrdohlavé zvíře tak nakonec zaměstnalo hasiče, policisty i záchrannou službu.
Beran napadl v Jesenici u Prahy ženu.

ilustrační snímek | foto: archiv

Zásah všech složek integrovaného záchranného systému odstartoval ve čtvrtek krátce po patnácté hodině telefonát na linku 158. Volajícím byl strojvůdce vlaku jedoucího do Šternberka, který oznámil, že na kolejích stojí beran a odmítá se z nich hnout, takže musel s vlakem zastavit.

Následně se na místě objevil majitel zvíře, což ovšem pomohlo jen částečně, neboť beran se před ním dal po kolejích na útěk směrem k Bohuňovicím.

„Posléze ale trať přece jen opustil a nakonec se dostal do jednoho areálu ve Šternberku,“ popsala olomoucká policejní mluvčí Irena Urbánková.

Tam se majitel, který musel zvíře pronásledovat několik kilometrů, pokusil o odchyt. Beran se ale urputně bránil, na muže zaútočil rohy a zranil ho na hlavě. Zvíře nakonec znehybnili společnými silami až místní policisté a hasiči.

„Těm nezbylo nic jiného, než berana svázat do kozelce,“ uvedl mluvčí krajského hasičského sboru Zdeněk Hošák

Chovatel je podezřelý z přestupku

Poté hasiči také poskytli první pomoc zraněnému muži a pak ho předali k ošetření přivolané posádce záchranné služby.

Nyní mohou chovatele čekat ještě další potíže. Je podezřelý z přestupku proti zákonu na ochranu zvířat proti týrání za nedostatečná opatření proti útěku berana.

Pro hasiče a policisty z regionu nešlo letos o první případ, kdy museli vyjíždět k uprchlým zvířatům. Například v květnu asistovali u Šumperka a posléze i na kraji města u odchytu telete z výzkumného ústavu, které při cestě na pastvu uprchlo během vykládky. V lednu tam zase naháněli téměř dvacetičlenné stádo koní, kteří využili technické závady na ohradníku.

Autor: