Konec dojíždění, magnetickou rezonanci už má i nemocnice ve Šternberku

  16:02
Kratší čekací doby a hlavně konec nezbytných cest do Olomouce. To jsou výhody, které pacientům ze Šternberka a okolí přinese nové pracoviště magnetické rezonance, jež slavnostně otevřela tamní nemocnice. Pacientům začne sloužit od dubna.

Nové pracoviště magnetické rezonance ve šternberské nemocnici | foto: Nemocnici Agel Šternberk

Pracoviště vzniklo v nevyužívané budově H. Práce začaly na konci roku 2021 a spolu s investicemi do vybavení a technologií stálo téměř 60 milionů korun.

„Očekáváme, že vyšetříme okolo dvou tisíc pacientů za rok, a ulevíme tak i sousedním zdravotnickým zařízením. Celkově se zkrátí čekací lhůty v celém regionu,“ uvedla primářka radiodiagnostického oddělení Nemocnice Agel Šternberk Jindřiška Judasová.

Díky modernímu vybavení se rozšíří spektrum vyšetřovacích metod a zpřesní diagnostika.

„Velký přínos bude mít novinka především pro neurologické pacienty, jimž budeme moci zajistit vyšetření mozku a všech etáží páteře,“ doplnila Judasová.

Zdravotníci novou technologii využijí například i pro vyšetření velkých kloubů, hlavně ramen a kolen, dále jater, slinivky, ledvin či prostaty.

Nové pracoviště vzniklo za podpory Olomouckého kraje, který přispěl více než 34 miliony korun. Radiodiagnostické oddělení šternberské nemocnice každoročně provede kolem 65 tisíc vyšetření.

Magnetická rezonance je moderní metoda, která nepracuje na principu rentgenových paprsků, ale využívá velmi silného magnetického pole. Je tak zcela bezpečná, přitom dokáže snímkovat strukturu orgánů do nejmenších detailů.