U hnojiště na Olomoucku někdo pohodil nemocná štěňata, zřejmě jsou z množírny

  13:06
Dvě pohozená štěňata stará zhruba dva až tři měsíce našli lidé v úterý v podvečer ve Štěpánově na Olomoucku. Obě zvířata byla ve špatném stavu, podle místního útulku nejde o první podobný případ. V podezření jsou kšeftaři se štěňaty z množíren, kteří jsou v oblasti Olomoucka a Šternberska velmi aktivní.

Ve Štěpánově na Olomoucku někdo pohodil dvě zbědovaná štěňata. Fenka (na snímku) byla v kritickém stavu. | foto: Útulek Kaira Štěpánov

„Fenka a pejsek byli nalezení na horním konci u hnojiště u boží muky. Ihned jsme s městskou policií jeli se štěňaty na veterinu. Štěňátka veterinář Jan Horký prohlédl, ošetřil a dal nám pokyny pro další hodiny a dny,“ popsali na Facebooku zástupci útulku Kaira Štěpánov.

„Dostane se jim té nejlepší péče. Fenečka už při nálezu byla dost apatická, pejsek je na tom trochu lépe. Je smutné a bolestivé, že tohle udělá člověk malému bezbrannému tvorečkovi. Držte nám pěsti, aby následné hodiny byly šťastné pro oba prcky. Stejně ale zůstává větší obava o fenečku,“ dodali.

Štěpánovská městská policie varovala, aby lidé nekupovali psy od neprověřených chovatelů, zvláště pokud nejsou očipovaní a nemají očkovací průkaz.

Policie zadržela dvě provozovatelky množírny psů. Zvířata žila ve špatných podmínkách

„Upozorňujeme občany, že ve Štěpánově a jeho okolí probíhá prodej štěňat, která nejsou načipovaná, nemají očkovací průkaz a často pár dní po prodeji z důvodu nemoci uhynou,“ uvedli strážníci, kterým se například minulý měsíc ve městě podařilo překazit pouliční prodej štěněte border kolie a ztotožnit prodejce, který tak může být potrestán.

„Pokud bude poptávka, bude i nabídka. Proto vás prosíme, dávejte při koupi domácího mazlíčka pozor, vyhněte se nákupu z množíren a od nedůvěryhodných lidí přímo na ulici (prodejci jsou z města Šternberk a okolí),“ dodali.

Policie letos v regionu mimo jiné zasahovala v obří množírně, v níž měla žena dokonce 93 psů ve zcela nevhodných podmínkách. Její komplicka v Praze zajišťovala prodej zvířat, dvojice si přišla zhruba na milion korun.

13. května 2024

Autor: