Stavbu roku může letos poprvé ocenit i veřejnost, zbývá posledních pár dní

  7:56
Už jen necelý týden mohou lidé hlasovat, která stavba z Olomouckého kraje získá novou Cenu laické veřejnosti, jež přibyla pro letošní jubilejní desátý ročník mezi ocenění udělovaná v rámci soutěže Stavba roku.

V minulém ročníku soutěže Stavba roku zabodovala mimo jiné hemato-onkologická klinika olomoucké fakultní nemocnice. | foto: Olomoucký kraj

„V kraji vznikla spousta nových a krásných staveb, které si ocenění určitě zaslouží. Svědčí to mimo jiné o tom, že máme v našem regionu mnoho šikovných firem, řemeslníků a projektantů,“ pobízí k hlasování hejtman Josef Suchánek.

Hlasovat lze na webu cenykraje.cz, v každé kategorii mohou lidé zvolit jednu stavbu. Cenu získá ta, která dostane nejvíce hlasů.

Podívejte se na vítěze předchozího ročníku

Na výběr je z celkem pěti kategorií, jsou mezi nimi například dopravní stavby, objekty určené k bydlení nebo úspěšné rekonstrukce. Lidé mohou dát hlas třeba opraveným církevním památkám, rekonstruované školce, rozhlednám, cyklostezce nebo nové tramvajové trati. Možností jsou celkově desítky.

Soutěž zajišťuje Olomoucký kraj ve spolupráci s Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků, Svazem podnikatelů ve stavebnictví a společností Omnis Olomouc. Hlasování veřejnosti skončí 31. března.

Vítězi předchozího ročníku se stali obnova paláce hradu Helfštýna, hala firmy Naturfyt Bio v Jeseníku a dále tři olomoucké projekty – rezidenční bydlení Vila Park, hemato-onkologická klinika olomoucké fakultní nemocnice a rekonstrukce tramvajové trati v ulici 8. května.

14. srpna 2020

Autor: