Na Olomoucku se srazil vlak s autem, zranily se dvě ženy

  9:54,  aktualizováno  11:37
V sobotu ráno se na Olomoucku automobil střetl na železničním přejezdu s projíždějícím osobním vlakem. Z místa nehody záchranáři převezli do nemocnice dvě zraněné ženy. Provoz na trati mezi olomouckým hlavním nádražím a Velkou Bystřicí byl přerušen do jedenácté hodiny.

Na Olomoucku se srazil vlak s osobním autem (11. srpna 2019). | foto: Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje

„Dnes ráno kolem sedmé hodiny se stala dopravní nehoda, při které se srazil osobní vlak s osobním vozidlem Citroën C3. Řidička auta jela ve směru od Bystrovan na Velkou Bystřici a najela na železniční přejezd v době, kdy zde projížděla vlaková souprava od směru od Olomouce. Došlo ke střetu, po kterém vlak tlačil auto asi 150 metrů, než úplně zastavil,“ řekla iDNES.cz krajská mluvčí policie Miluše Zajícová.

Fotogalerie

Při nehodě se zranila řidička auta a cestující z vlaku. Obě ženy si do péče převzali záchranáři, kteří je převezli do Fakultní nemocnice v Olomouci. Ve vlaku v době srážky cestovalo třináct lidí.

„Dle prvotních informací z místa a výpovědi svědků bylo světelné a zvukové zařízení v době nehody aktivní. Okolnosti nehody a příčina je nyní v šetření policistů,“ dodala Zajícová.

Kvůli nehodě byl do jedenácté hodiny přerušen provoz na jednokolejné trati mezi Olomoucí a Velkou Bystřicí. České dráhy zavedly náhradní dopravu. 

nehoda se stala na přejezdu mezi Bystrovany a Velkou Bystřicí

nehoda se stala na přejezdu mezi Bystrovany a Velkou Bystřicí

Autor: