Muž se chtěl utopit v ledovém rybníku, zachránil ho kolemjdoucí a policisté

  17:16
Koupel ve studené vodě absolvovala na Šumpersku policejní hlídka, která byla vyslána na pomoc muži, pod nímž se na rybníku prolomil led. Jak se následně ukázalo, dotyčný tam svůj život ohrožoval záměrně.

Muž chtěl na rybníku v Sobotíně ukončit svůj život, zachránil ho kolemjdoucí a policisté. | foto: Policie ČR

Záchrannou akci odstartoval v neděli v zámeckém parku v Sobotíně mladý návštěvník, jenž si zde při procházce s rodinou všiml muže, který vstoupil na zamrzlou hladinu rybníka a vydal se na protější stranu.

„Asi tři metry od břehu se pod ním led prolomil, muž stačil jen vykřiknout a celý se ponořil do vody. Svědek okamžitě telefonicky kontaktoval recepci zámeckého hotelu s žádostí o pomoc a následně se k němu přidala recepční. Tonoucímu vyčnívala z vody jen hlava a reagoval pouze na oslovení,“ uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Dvojice zachránců se kvůli strmému břehu a hloubce rybníka pokoušela muže zachytit větví, během pár minut pak na místo dorazila vyslaná policejní hlídka.

„Policisté skočili do vody a snažili se dostat muže na břeh, což se jim i přes terénní překážky nakonec podařilo. Na břehu mu pak poskytli základní ošetření. Silně podchlazený a dezorientovaný muž vykašlal vodu z dýchacích cest a celou dobu byl při vědomí,“ popsala Zajícová.

Pětadvacetiletý muž se předtím, než si ho převzali do péče přivolaní hasiči a posléze záchranná služba, policistům svěřil, že ho nebaví život a chtěl ho proto ukončit.

Autor: