V Olomouci začíná největší filmový festival zimních sportů, nabídne osm snímků

  14:06
V olomouckém kině Metropol dnes začne 12. ročník největšího filmového festivalu zimních sportů Snow Film Fest. Přinese osm snímků od českých i zahraničních autorů. Na své si přijdou milovníci skialpinismu, freeride lyžování, snowboardingu, kitesurfingu, plaveb i létání.

V olomouckém kině Metropol dnes začne 12. ročník největšího filmového festivalu zimních sportů Snow Film Fest. | foto: Snow Film Fest

Diváci se mohou těšit nejen na dobrodružné filmy plné adrenalinu a okouzlující přírody, ale rovněž na poutavé lidské příběhy.

„Hlavním cílem festivalu je inspirovat lidi k tomu, aby přemýšleli o smyslu cestování, hodnotách a přírodě, nejen nad samotnými zážitky,“ říká ředitel festivalu Pavel Pichler.

Například film Osamění od Heather Mosherové zachycuje příběh profesionální horolezkyně Sarah Heunikenové, kterou ztráta přítelkyně na jedné z výprav dostala na samotné dno. Její cesta zpět do hor a k sobě samé je plná výzev a překážek.

Horolezec Ondřej Pekárek si ve filmu Salaš: Gruzínský freeride, sbalil stan, pořídil kamna, expediční saně a vyrazil. Spolu s ním můžou diváci objevovat neprobádaná místa v Gruzii. Součástí festivalu jsou i přednášky a besedy se sportovci, cestovateli a dobrodruhy.

Do kin i do kaváren

Dvanáctý ročník putovního festivalu probíhá v Česku a na Slovensku od 20. října až do 31. prosince. „Jako každý rok se do promítání zapojí více než stovka kin, kaváren a kulturních domů po celé České republice a na Slovensku,“ uvedli pořadatelé.

„Pro spojení lyží, kite, saní a traverzu Laponska se rozhodla současná držitelka Guinessova rekordu v nejdelší kitesurfingové cestě bez supportu. Lapland Explorer je pro Niky Ballus dalším splněným snem po těžkém úrazu nohy,“ představili jeden ze snímků.

Nejvýše položený hotel Evropy, záhadný Ötzi a dvojník Mt. Everestu

Na sever diváky zavede i snímek Wavy: Plavba mého života, kde se dvojice freeriderů dělí o zážitky z neskutečných sjezdů.

„V neposlední řadě se pak na festivalu můžete pobavit při sketchi Lalodge od Huga Laugiera, který je sice freeskierem, ale rozhodne se v doprovodu bývalého biatlonisty Martina Fourcada vyzkoušet další zimní sporty,“ popsali.

„Součástí festivalu jsou i přednášky a besedy se sportovci, cestovateli a dobrodruhy. Společně s festivalem Expediční kamera výběr těch nejlepších filmů zajišťuje a oba festivaly pořádá Svět outdooru,“ dodali.

Všechny informace zájemci najdou na webu.

8. října 2016

Autor: