Mladí jezdci se vyřádí v novém skateparku. Vyrostl v bývalém lomu

  6:14
U Moravské Sázavy v Zábřehu skončily v bývalém lomu práce na budování nového skateparku. Je kombinací streetové plazzy, která je okolo skateboardové mini rampy propojena na koncích se streetovou částí. Patří k nejlepším nejen v Olomouckém kraji.

Letos vyrostl v areálu bývalého lomu v Zábřehu nový skatepark, který má velký potenciál nalákat mladé lidi vyznávající jízdu na prknu na kolečkách nejen ze Zábřehu. | foto: MěÚ Zábřeh

Plocha obsahuje překážky splňující současný trend skateboardingu – slideboxy, raily, street plazza a členitý rádiusový bazén s různými zatáčkami a vyvýšeními.

„Výstavba nového skateparku v první etáži lomu stála 6,5 milionu korun. Věřím, že mladým lidem nabídne další atraktivní prostor pro trávení volného času,“ uvedl starosta Zábřehu František John.

Vzhledem k počasí však začne naplno fungovat zřejmě až příští rok. Slavnostní open air akci s programem a hosty připravuje město na jaro.

Špičkový skatepark navazuje na moderní bikrosovou dráhu postavenou ve stejném lomu před třemi lety. S podporou města ji vybudoval klub Utopia Bikes. Město přispělo na vybudování zázemí a oplocení.

„Děti potřebují atraktivní možnosti pro sport. Je radostné vidět, jak kvalitní sportovní zázemí přitahuje řadu zájemců z řad dětí a mládeže. Opuštěný lom tak našel nové využití a ožil sportem,“ sdělil starosta Zábřeha František John.

Autor: