Senior po kolapsu vjel do protisměru, při srážce tří aut se zranili čtyři lidé

  14:04
Všechny složky integrovaného záchranného systému vyjížděly v pondělí dopoledne k nehodě tří aut nedaleko Chromče na Šumpersku. Podle prvotních výsledků vyšetřování ji zavinil senior, kterého postihla náhlá zdravotní indispozice.

Téměř devadesátiletý senior zřejmě kvůli zdravotní indispozici vjel do protisměru, kde narazil do dvou aut, a poté vyjel mimo silnici. | foto: Policie ČR

„Senior mířící směrem od Olšan na Šumperk vyjel s vozem nissan do protisměru, kde narazil do levé strany protijedoucí škodovky, v níž se nacházela žena se spolujezdkyní, a vzápětí ještě do audi, v němž jel řidič se spolujezdkyní,“ popsala policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Následně senior, jemuž bylo podle informací portálu iDNES.cz téměř devadesát let, vyjel mimo silnici a zastavil v křovinách. Při nehodě utrpěli zranění čtyři lidé, bez újmy na zdraví vyvázla pouze spolujezdkyně ze škodovky.

„Všechny na místě ošetřili zdravotníci záchranné služby a poté je převezli do nemocnice v Šumperku na další vyšetření,“ uvedla Zajícová.

Hmotné škody na autech jsou předběžně vyčísleny na 460 tisíc korun, z toho 300 tisíc spadá na poničené audi. Dechové zkoušky vyloučily u všech, kteří seděli za volanty, jízdu pod vlivem alkoholu.

2. dubna 2024

Autor: