Traktor se při sekání trávy převrátil do rybníka a uvěznil řidiče

  7:52
Do rybníka na Šumpersku se převrátil traktor a přimáčkl pod sebe řidiče. Vyprostili jej až přivolaní hasiči. Traktorista poté skončil v nemocnici.

Traktorista se při sekání trávy ve Vernířovicích na Šumpersku převrátil i se strojem do rybníka a zůstal pod ním uvězněný. | foto: Hasiči Olomouckého kraje

Nehoda se stala ve středu v podvečer ve Vernířovicích na Šumpersku. Muž sekal menším traktorem trávu a převrátil se do rybníka.

„Zůstal pod strojem zaklíněn, naštěstí měl hlavu nad vodou a mohl dýchat. Hasiči traktor nadzvedli a muže vytáhli na páteřní desce z vody ven,“ popsala zásah mluvčí krajských hasičů Lucie Balážová.

Na pomoc přispěchala také letecká záchranka. „Muže jsme předali posádce a pomohli jsme s jeho transportem do vrtulníku,“ uvedla Balážová.

„Pacient byl přijat na Oddělení urgentního příjmu Fakultní nemocnice Olomouc a hospitalizován na Neurochirurgické klinice. Je ve stabilizovaném stavu,“ uvedl Adam Fritscher, tiskový mluvčí Fakultní nemocnice Olomouc

Traktor hasiči pomocí hydraulické ruky technického speciálu vytáhli z rybníka. U nehody zasahovali profesionální hasiči ze Šumperka a dobrovolná jednotka z Petrova nad Desnou.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: