Strážníky zaujala řidička s bizarní SPZ. „Doklady“ měla s nekonečnou platností

  13:00
Když koncem minulého týdne projížděli městem strážníci z Prostějova, jen těžko mohli věřit svým očím. Jelo za nimi totiž auto s registrační značkou, která byla na hony vzdálena tomu, co na ní legálně může být. Po zastavení auta žena tvrdila, že se jmenuje Fatima a její občanský průkaz má nekonečnou platnost.

Řidička v Prostějově si zajímavým způsobem upravila SPZ. | foto: MP Prostějov

„Jako doklad totožnosti předložila plastovou kartičku se jménem uvedeným na registrační značce. Na zákonnou výzvu k prokázání totožnosti, kterou užívá při úředním styku, žena nereagovala,“ sdělila mluvčí prostějovských strážníků Tereza Greplová.

Řidička v Prostějově si zajímavým způsobem vyspravila občanku.

Na vyrobené občance měla žena uvedené jméno Fatima Arkturus s tím, že pochází z Djeržavy Československej a je členkou náboženského hnutí Čahíánas. Svou pravou totožnost odmítla řidička odhalit.

Podle VIN kódu strážníci zjistili provozovatelku vozidla. „Lustrací si ověřili, že dotyčná tajemná řidička je zároveň i provozovatelkou vozidla a navíc má více jak rok neplatný občanský průkaz,“ popsala Greplová.

Se svým jménem se neztotožňuji, řekla policistům řidička s bizarními doklady

Čtyřiašedesátiletá žena je podezřelá z několika přestupků. Vzhledem k tomu, že si nezažádala nebo si nevyzvedla nový doklad totožnosti, porušila zákon o Občanských průkazech.

„Hra“ na jinou realitu se nemusí vyplatit

Strážníci uvedli, že se „Fatima“ dopustila přestupku proti veřejnému pořádku. Dále porušila zákon o matrikách, jménu a příjmení, jelikož úmyslně používá v úředním styku nepravé jméno a příjmení.

Z dalšího přestupku je podezřelá proto, že si na vozidlo umístila neplatnou registrační značku. „Takovýmto počínáním porušila provozovatelka i zákon o provozu na pozemních komunikacích,“ vysvětlila mluvčí prostějovských strážníků.

Převezmeme moc v tomto státě, hlásá nová sekta. Odmítá současné zákony

Veškeré její protiprávní jednání strážníci zadokumentovali a předali k projednání příslušným správním orgánům. „Pokud by žena i nadále pokračovala v řízení vozidla s neplatnou registrační značkou, mohla se dopustit trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí,“ doplnila Greplová.

Čahínas je podle Wikipedie české náboženské hnutí, které vzniklo v roce 2022. Vychází z New Age spirituality a ufologických představ.

Pro jeho členy je typické, že jezdí v autech s upravenou „vesmírnou“ registrační značkou a prokazují se plastovou napodobeninou občanského průkazu. Vůdcem hnutí je Milan Berger.