Na prchajícího řidiče musely policistky vytáhnout zbraň, aby ho zastavily

  13:30
Řidič se v Mohelnici snažil ujet kontrole, protože měl zákaz řízení a navíc byl pod vlivem drog. Dvě policistky musely nakonec na řidiče vytáhnout zbraň, aby ho zastavily. Muž je podezřelý z několika přestupků a z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Řidiče ve věku 43 let chtěly zkontrolovat dvě policistky minulý týden. „Nedbal pokynů k zastavení vozidla, ale naopak sešlápl plyn a hlídce se snažil ujet. Daleko však nedojel,“ popsala mluvčí policie Jiřina Vybíhalová.

Při odbočování z Květné ulice na Zábřežskou ulici řidič nezvládl řízení, dostal s vozidlem smyk, vyjel ze silnice a narazil do plotu přilehlého domu. „Po havárii policistky řidiče za použití donucovacího prostředku hrozby namířenou střelnou zbraní zadržely,“ podotkla mluvčí.

Důvodů, proč se chtěl 43letý řidič vyhnout silniční kontrole, bylo více. Měl uložený platný zákaz řízení a kromě toho měl také pozitivní test na amfetamin. „O odběru biologického materiálu řidič nechtěl ani slyšet. Navíc se ukázalo, že má bohatou trestní minulost,“ dodala mluvčí policie.

Kvůli nerespektování výzvy k zastavení vozidla a bezohledné jízdě je nyní muž podezřelý z několika přestupků proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu, ale také z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Hrozí mu vězení, vysoká pokuta a zákaz řízení.

Autor: