Zdrogovaný násilník pořezal muže kuchyňským nožem

  15:48
Šumperští kriminalisté vyšetřují okolnosti násilného incidentu z neděle 12. září, který se odehrál večer v Kozinově ulici v Zábřehu. Jednačtyřicetiletý muž cizí státní příslušnosti se nepohodl s mužem o tři roky mladším, fyzicky ho napadl a pořezal kuchyňským nožem.

Nůž, kterým násilník pobodal muže | foto: Policie ČR

„Napadený muž utrpěl řezná poranění, která jej sice neohrožovala na životě, ale musel být ošetřen v nemocnici,“ uvedla šumperská policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová. 

Útočníka se policii podařilo krátce po incidentu zadržet. „Zatímco dechová zkouška u něj byla negativní, test na přítomnost omamných a psychotropních látek měl pozitivní na amfetamin,“ sdělila Vybíhalová. 

Útočník podle ní čelí obvinění ze spáchání zvlášť závažného zločinu těžké ublížení na zdraví ve stadiu pokusu a také z přečinu výtržnictví, za což může dostat až deset let.

Ke známé se vloupal a vlezl do postele

Policisté při vyšetřování zjistili, že jde o muže s bohatou trestní minulostí majetkového i násilného charakteru. 

Kriminalisté se o něj zajímali i kvůli nedávnému vloupání do chatky v zahrádkářské kolonii a neoprávněnému vniknutí do obydlí. Ke své známé se vypravil před týdnem, když se jí nedočkal na domluveném místě.

Rozbil okno a vlezl do jejího pokoje na ubytovně v Zábřehu. Tam ulehl do jejího pokoje a čekal. Protože byl opilý, v posteli usnul.

Když ho žena uviděla, přivolala vrátného a ten policii. Opilý „nápadník“ měl v sobě  přes dvě promile. Kromě ublížení na zdraví je podezřelý také ze spáchání trestného činu porušování domovní svobody.