iDNES.cz

V průjezdu domu na Olomoucku vzplálo auto, oheň vyšlehl až na střechu

  8:46
Škodu za necelý milion korun a spálenou střechu včetně schodiště do podkroví si vyžádal požár dodávky na Olomoucku, ke kterému vyjížděli v noci na úterý hasiči. Během požáru se nikdo nezranil.

V Ústíně na Olomoucku vzplála v průjezdu dodávka a oheň se rozšířil po celém domě. | foto: Hasiči Olomouckého kraje

Hasiči se o události dozvěděli těsně před půlnocí a k průjezdu rodinného domu v Ústíně na Olomoucku, kde hořela dodávka, poslali čtyři jednotky profesionálů a dobrovolníků i s výškovou technikou.

„Plameny zasáhly i střechu nad průjezdem,“ popsal mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Hasiči z Ústína, Senice na Hané a Náměšti na Hané na plameny nasadili tři proudy. „Provedli důkladný průzkum v podkrovních částech přilehlých rodinných domů, kde částečně došlo k zahoření jedné ze štítových zdí,“ přiblížil Hošák.

„Využili i výškovou techniku, protože hořelo schodiště, což zkomplikovalo přístup do části podkroví rodinného domu,“ uvedl mluvčí.

V olomoucké zahrádkářské kolonii zřejmě řádí žhář, popelem už lehly dvě chatky

Hasiči zakouřená místa odvětrali a překontrolovali měřící technikou. Naštěstí během požáru i zásahu hasičů nedošlo k žádnému zranění. Co stojí za přesnou příčinou požáru, zjišťuje hasičský vyšetřovatel. „Škoda je do milionu korun,“ popsal Hošák.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor:
zpět na článek