Řidička se při otevírání okénka lekla, strhla řízení a smetla značku

  11:48
Chvilková nepozornost při řízení se vymstila mladé řidičce na Prostějovsku. Při otevírání okna totiž vjela na krajnici, lekla se a zpanikařila. Když opakovaně strhla řízení, vyjela mimo silnici a srazila dopravní značku.

Řidička se poblíž Prostějova na moment přestala věnovat plně řízení, vyjela ze silnice a smetla informační tabuli. | foto: Policie ČR

Pětadvacetiletá řidička Škody Octavia havarovala na silnici z Prostějova do Žešova v pondělí v půl páté odpoledne.

„Uvedla, že se kvůli otevírání okénka nevěnovala plně řízení a vyjela vpravo na nezpevněnou krajnici. Když si toho všimla, lekla se a strhla řízení vlevo, pak opět doprava a v důsledku toho vyjela vpravo mimo silnici,“ popsal prostějovský policejní mluvčí František Kořínek.

Vůz vjel do trávy vedle silnice a smetl dopravní informační tabuli. Poté se auto zastavilo na okraji pole.

Řidička, která podle výsledku dechové zkoušky nebyla opilá, vyvázla bez zranění. Škody na značce a autě jsou předběžně vyčísleny na 40 tisíc korun.

„Kvůli poškození vozu policisté řidičce na místě zadrželi osvědčení o registraci havarovaného auta. Přesné příčiny, okolnosti i míru zavinění havárie nadále vyšetřují,“ doplnil Kořínek.

Fotogalerie

V kraji se každoročně odehraje řada podobných nehod způsobených tím, že se řidič plně nevěnuje řízení. Některé přitom měly mnohem horší následky, například loni v říjnu se řidič na Šumpersku ohlédl po cestujících na zadních sedadlech a vyjel mimo silnici, narazil do stromu a vůz přetočil na střechu. Celá pětičlenná osádka skončila v nemocnici.

Ve stejný měsíc pak na Jesenicku nepozorný řidič přejel do protisměru, kde čelně narazil do plynové přípojky a plotu rodinného domu.

Kvůli masivnímu úniku plynu museli být následně ze dvou domů evakuováni čtyři lidé a na dvě hodiny byl uzavřen hlavní tah z Javorníku do Jeseníku.

Autor: