Opilec ležel na silnici. Sotva ho řidička odvedla, další vůz mu srazil kolo

  18:10
O velkém štěstí může mluvit muž, který na Prostějovsku sedl silně opilý na kolo. Po cestě totiž havaroval a zůstal za tmy ležet uprostřed silnice. Zásah projíždějící řidičky ho zřejmě zachránil před sražením dalším vozem.

Opilý muž havaroval na kole a zůstal ležet uprostřed silnice. Sotva ho projíždějící řidička odvedla pryč, kolo ležící na silnici smetl další projíždějící vůz. | foto: Policie ČR

Dvaapadesátiletý cyklista nezvládl jízdu pod vlivem alkoholu v pondělí před desátou večer po cestě z Nezamyslic do obce Mořice.

„Poté, co havaroval, zůstal na silnici první třídy ležet u středové čáry. Místem poté projížděla čtyřicetiletá řidička, která si ho včas všimla, zastavila a šla muže odvést pryč,“ popsal prostějovský policejní mluvčí František Kořínek.

Přestože šlo o pár kroků, nebylo to vzhledem k cyklistově stavu nic jednoduchého. Po několika pádech se nicméně nakonec muž za asistence řidičky dostal do bezpečí. Vzápětí dostal možnost vidět, že pro něj situace mohla dopadnout mnohem hůře.

„O chvíli později místem projížděl devatenáctiletý řidič, který nepřizpůsobil rychlost svým schopnostem, vlastnostem vozu a stavu silnice. Nebyl tak schopen včas zastavit a kolo ležící na silnici přejel,“ popsal Kořínek.

Muži, který musel být kvůli zraněním utrpěným při pádu posléze převezen k ošetření do prostějovské nemocnice, přivolaní policisté naměřili 2,79 promile alkoholu. Test se ovšem podařilo provést až po několika neúspěšných pokusech a snaha o opakování zkoušky pak selhala zcela. U mladého řidiče byl výsledek negativní.

„Škoda na autě a kole je předběžně vyčíslena na dvacet tisíc korun, cyklista i mladý řidič jsou nyní podezřelí z přestupků podle zákona o silničním provozu. Přesnými okolnostmi a mírou zavinění nehody se policisté nadále zabývají,“ uzavřel policejní mluvčí.

Podobnou situaci, která ovšem skončila tragicky, řešili tento měsíc v regionu i policisté ze sousedního Přerovska. Řidič zde přehlédl ženu ležící na silnici, takže do ní narazil a poté ji i přejel. Na následky utrpěných zranění na místě zemřela.

Autor: