Sedmákovi ujel na výletě vlak, tak šel pěšky. Spustil velkou pátrací akci

  17:08
Škola, strážníci i policisté se zapojili ve středu na Prostějovsku do pátrání po pohřešovaném žákovi, který se ztratil během odjezdu na školní výlet. Ukázalo se, že hoch nebyl k nalezení proto, že po zmeškání odjezdu nešel zpět do školy či domů, ale vyrazil pěšky do sousední vesnice.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Jan Strouhal, MAFRA

Čtrnáctiletý chlapec měl ve středu se zbytkem sedmé třídy základní školy v Kostelci na Hané vyrazit do Horky nad Moravou nedaleko Olomouce do tamního centra ekologických aktivit. Na poslední chvíli si ovšem potřeboval pro něco odběhnout domů a zmeškal tak odjezd vlaku, v němž měl i batoh s telefonem či peněženkou.

Škola o situaci následně informovala rodiče a městskou policii, která začala hocha hledat. Když se ho ale strážníkům nepodařilo během dopoledne najít, obrátili se na policii.

„Do pátrání se poté ihned zapojili policisté dopravního inspektorátu a místně příslušného obvodního oddělení, kteří pak chlapce vypátrali před třináctou hodinou mezi Kostelcem a Čelechovicemi na Hané,“ uvedl prostějovský policejní mluvčí František Kořínek.

Hoch, který neutrpěl žádnou újmu, policistům řekl, že považoval za cíl výletu právě sousední vesnici. Když tak viděl odjíždět vlak tímto směrem, rozhodl se vyrazit tam pěšky.

„V Čelechovicích pak dopoledne hledal centrum, kam třída vyrazila, a když ho nenašel, rozhodl se vrátit domů. Policisté ho proto poučili, že správně se měl vrátit do školy, a pokud by se mu stalo něco podobného mimo bydliště, pak má kontaktovat školu, rodiče, případně policii. V situaci, kdy nemá telefon, pak může požádat o pomoc třeba řidiče autobusu, někoho na dráze či prodavače v obchodě,“ shrnul Kořínek.

Autor: