Muž v Prostějově zastřelil přítelkyni a pak sebe legálně drženou pistolí

  10:00
V případu vraždy a sebevraždy dvou lidí v Prostějově policie potvrdila, že obětí je mladá žena a pachatelem její přítel. Policie zjistila, že střílel ze své pistole.

Hlídka vyrazila do ženina pronajatého bytu v sobotu po poledni na základě telefonátu rodičů, kteří ohlásili, že jejich čtyřiadvacetiletá dcera nedorazila do práce a není možné ji zkontaktovat, takže se jí zřejmě něco stalo.

„Policisté byt otevřeli a uvnitř našli dvě těla bez známek života. Na místo byli vzápětí přivoláni krajští kriminalisté, kteří si případ převzali,“ uvedl krajský policejní mluvčí Libor Hejtman.

„Na základě podrobného ohledání místa činu, zajištěných stop a zjištěných informací je důvodné podezření, že v sobotu ráno třiadvacetiletý dosud netrestaný muž zastřelil svou o rok starší přítelkyni legálně drženou pistolí a sám následně spáchal sebevraždu,“ dodal.

Motiv činu podle něj kriminalisté zatím neznají a okolnosti tragédie nadále vyšetřují. Pokud se nicméně předběžná verze potvrdí, případ bude odložen kvůli úmrtí viníka.

Stejně skončil v regionu loni na podzim podobný případ, který se odehrál v olomoucké čtvrti Holice, kde v říjnu třiatřicetiletý muž zaútočil na o tři roky mladší ženu. Poté, co ji zabil, spáchal i on sebevraždu.

Autor: