Prostějovská nemocnice spustí svou magnetickou rezonanci, stála 16 milionů

  7:52
V prostějovské nemocnici má tento měsíc začít fungovat nová magnetická rezonance. Zdravotnické zařízení pořídilo moderní přístroj a už na podzim začalo rekonstruovat potřebné prostory. Stavební práce se nyní chýlí ke konci, provoz by měl začít ještě v lednu.

ilustrační snímek | foto: Jiří Zerzoň

Magnetickou rezonanci doposud v prostějovské nemocnici provozovala externí soukromá společnost.

„Postupem času jsme dospěli k rozhodnutí, že zdravotnické zařízení našeho významu, kdy disponujeme 500 lůžky a nabízíme péči napříč obory, by si zasloužilo provozovat magnetickou rezonanci pod vlastními křídly,“ vysvětlila předsedkyně představenstva Středomoravské nemocniční a ředitelka Nemocnice AGEL Prostějov Marie Marsová.

Stavební úpravy vyjdou na zhruba jeden milion korun, samotný nový přístroj na patnáct milionů.

Změna přinese výhodu pro zdravotnický personál. „Pracoviště začleníme do našeho informačního systému. Pacienti tak už nebudou dostávat své snímky na CD, ale pošleme je rovnou lékaři, který nemocného vyšetřuje,“ popsala Marsová.

Magnetická rezonance bude sídlit ve stejných prostorách jako dosud. Rekonstrukce neomezila nijak výrazně provoz nemocnice, pouze pacienti poslaní na vyšetření magnetickou rezonancí museli do nemocnice v Přerově.

„Nový přístroj byl nainstalován během vánočních svátků. Během ledna pak zahájíme vlastní provoz,“ slíbila Marsová.

Autor: