Řidič vjel na přejezd před rychlík, auto po nárazu odlétlo dvacet metrů

  11:48
Řidič osobního auta vjel na okraji Prostějova na přejezd ve chvíli, kdy k němu přijížděl rychlík. Náraz auto odhodil a silně poničil, muž nicméně vyvázl jen s lehčím zraněním.

Řidič vjel na okraji Prostějova na přejezd před přijíždějící rychlík, náraz auto silně poničil a odhodil zhruba dvacet metrů. | foto: Policie ČR

Nehoda se stala na přejezdu v prostějovské Říční ulici v pondělí krátce po čtvrt na dvanáct dopoledne.

„Podle dosavadních výsledků vyšetřování vjel třiatřicetiletý řidič BMW X5 na přejezd navzdory varování světelného zabezpečovacího zařízení v době, kdy se k němu blížil rychlík jedoucí od Olomouce k prostějovskému hlavnímu nádraží. Řidič s vozem nestihl prostor přejezdu včas opustit a došlo ke střetu,“ popsal prostějovský policejní mluvčí František Kořínek.

Vlak narazil do zadní části auta, kterou silně poničil, a vůz byl odhozen zhruba dvacet metrů vpravo od kolejí. Při tom zasáhl drážní domek s technologiemi a sloup elektrického vedení.

Řidič, který jel v autě sám, při nehodě utrpěl lehké zranění, se kterým byl převezen do olomoucké fakultní nemocnice. Nikdo z přibližně šedesáti cestujících ve vlaku zraněn nebyl.

„Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 4,3 milionu korun, dechové zkoušky vyloučily jízdu pod vlivem alkoholu u řidiče i strojvůdce vlaku. Po prohlídce poškození vozu policisté na místě zadrželi osvědčení o jeho registraci. Okolnostmi nehody včetně míry zavinění a určení právní kvalifikace se nadále zabývají,“ doplnil Kořínek.

Odstraňování následků nehody a její dokumentování na dvě hodiny zastavilo provoz na trati, obnoven byl před půl druhou odpoledne.

V regionu jde tento měsíc už u druhou nehodu na přejezdu. Minulý týden vjela na Jesenicku na přejezd před přijíždějící vlak řidička převážející čtyři děti, všichni účastníci nicméně vyvázli také bez zranění.

Autor: