Pět agresorů napadlo na prostějovském magistrátu dvě ženy, hrozili jim i smrtí

  9:16,  aktualizováno  10:00
Prostějovská policie vyšetřuje od čtvrtečního odpoledne napadení dvou žen v budově tamního magistrátu, při němž došlo i k loupeži mobilního telefonu. Policistům se záhy podařilo pachatele vypátrat a zadržet.

Hlavní budova prostějovského magistrátu | foto: Luděk Peřina, MAFRA

Vše se odehrálo v prostoru čekárny přestupkové komise, kde se nacházely dvě ženy ve věku 28 a 53 let, když dorazila skupinka složená ze čtyř mužů a jedné ženy.

„Na komisi se měl projednávat přestupek proti občanskému soužití, ke kterému došlo v dubnu mezi starší poškozenou ženou čekající na projednání a členkou příchozí skupiny. Jeden muž společně s podezřelou přistoupili k poškozené a oba ji udeřili několikrát do obličeje. Agresorka navíc chytla ženu za vlasy a vytrhla jí z hlavy chomáč vlasů,“ popsala policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Další dva muži přistoupili k mladší účastníci řízení, shodili ji na zem a naznačovali směrem k ní údery pěstí. Také jí jeden z nich z ruky vytrhl mobilní telefon, který si přivlastnil, a poškodil sluneční brýle.

„Oběma poškozeným v době napadání slovně vyhrožovali újmou na zdraví a na životě. Poslední z pětice po celou dobu hlídal, aby nebyli při napadání přistiženi,“ dodala Zajícová.

Poté, co se pokusili obě ženy násilně zastrašit, útočníci z místa odešli. Dvojice vyvázla bez vážnějších zranění a nebyla proto nutná pomoc lékařů, hmotné škody policie vyčíslila na 18 tisíc korun.

„Napadené ženy nás neprodleně informovaly o nečekané události a podaly k celé věci vysvětlení. Na základě zjištěných okolností se do případu společně s policisty zapojili i kriminalisté a byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření z loupeže, výtržnictví a nebezpečného vyhrožování,“ shrnula mluvčí.

Celá pětice agresorů byla následně ve večerních hodinách zadržena a skončila v celách. Během dneška budou policisté pokračovat v procesních úkonech a zadokumentování případu.

Autor: