Znovu Z očí do očí. Primátor bude odpovídat lidem na dotazy v galerii

  6:38
Po téměř čtyřech letech se do Přerova vrací setkání politiků města s občany mimo budovu magistrátu. Primátor a jeho náměstci budou 12. června k dispozici dotazům, podnětům či výtkám lidí v galerii na Horním náměstí. Setkávání s politiky nazvané Z očí do očí se tak vrací do veřejného prostoru.
Přerovská radnice na náměstí T. G. Masaryka.

Přerovská radnice tentokrát nebude místem, kde budou lidé zpovídat politiky města. Setkají se v galerii. | foto: Luděk Peřina, MAFRA

„Začne úderem čtvrté hodiny odpolední a pokud bude ze strany Přerovanů o něj zájem, bude se co čtvrt roku opakovat,“ uvedla mluvčí magistrátu Lenka Chalupová.

Neformální setkávání s občany mimo úřad zavedl primátor Vladimír Puchalský, pokračoval v nich i Petr Měřínský. Poslední akce se konala v závěru roku 2019. Pak se na tři a půl roku odmlčela.

„Rád se k tomuto osvědčenému způsobu komunikace s lidmi vrátím, vyslechnu si jejich názory a zjistím, co je trápí nebo těší, jsem připravený přijmout konstruktivní kritiku,“ řekl primátor Přerova Petr Vrána (ANO 2011).

V minulosti se podle něj díky této akci podařilo zástupcům města najít „lék“ na neduhy, na které občané upozornili.

„Nebylo to nic formálního. Z každého jednání byl vždy pořizován zápis a při dalším setkání se rekapitulovalo, co se podařilo vyřešit a jak. A v tomto duchu bych chtěl i pokračovat,“ slibuje Vrána.

Líbí se mi myšlenka, že mi Přerované budou moci říct své postřehy z očí do očí. Často se setkáváme s tím, že lidé na sociálních sítích poukazují na nejrůznější věci týkající se chodu města. Teď mohou opustit virtuální svět a přijít nám to říct osobně,“ vyzývá k účasti primátor Vrána.