Vraždu dítěte v Přerově odhalil výjezd k jeho matce křičící o Satanovi

  14:40
Třetím dnem vyšetřují kriminalisté případ násilné smrti tříleté dívky, která byla nalezena ve středu v jednom z přerovských bytů a prvotní zjištění z místa činu ukazují na to, že šlo o vraždu. Podle jedné ze sousedek se matka dítěte v osudný den chovala způsobem, který naznačuje psychické problémy nebo následky užití drog.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Leila Hamdanovápro iDNES.cz

„Ráno kolem půl deváté pobíhala po sklepě, byla celá špinavá, pravděpodobně od krve, a křičela něco o Satanovi. Potom přijeli policisté a vyšetřovali to,“ řekla Televizi Přerov Markéta Šmídová, jedna z obyvatelek domu, kde k tragédii došlo.

Právě kvůli podezřelému chování ženy hlídka původně ve středu do Purkyňovy ulice vyjížděla. Následně při řešení situace zjistila, že má žena dítě, a zamířila proto k ní domů ke kontrole. V bytě pak objevila mrtvé dítě a hned na místě činu bylo jasné, že zemřelo násilně.

„Mohu potvrdit, že policisté na místo původně vyjeli na základě oznámení, že po této ulici pobíhá mladá žena, která se chová podivně,“ uvedla krajská policejní mluvčí Jitka Dolejšová.

Podle televize se sousedé shodují, že matka zemřelého dítěte, která je nyní ve specializovaném zdravotnickém zařízení, s největší pravděpodobností užívala drogy stejně jako její přítel, jenž domácnost navštěvoval. Běžné byly partnerské rozepře či rušení nočního klidu, což vedlo k tomu, že byla na dvojici zavolána i policie.

Kriminalisté smrt dítěte vyšetřují jako vraždu, za kterou hrozí viníkovi až 20 let vězení, nebo i výjimečný trest. Zatím nicméně nikoho neobvinili.

Autor: