Přerov po třech týdnech otevřel dětská hřiště, zavřel je jako jediný v kraji

  10:56
Přerovské děti se od tohoto týdne mohou opět vyřádit na hřištích. Město se po třech týdnech rozhodlo zrušit jejich uzavření vyhlášené na základě doporučení vlády na začátku března, za které sklízelo velkou kritiku veřejnosti. I proto, že Přerov k tomuto opatření přistoupil jako jediné z velkých měst v Olomouckém kraji.

Přerov opět otevřel hřiště. Po tři týdny byla uzamčená, kde to nešlo, strážníci umístili varovné pásky a zákazové cedule, které ale naštvaní lidé často ničili. | foto: Stanislav Heloňa, MAFRA

„Od začátku jsme říkali, že opatření bude platné jen po dobu lockdownu. Cítili jsme samozřejmě i tlak veřejnosti, lidem se nelíbilo, že děti si nemohou na hřištích hrát,“ uvedla ke znovuotevření hřišť mluvčí přerovské radnice Lenka Chalupová.

„I nadále ale platí, že je nutno dodržovat platná nařízení, zachovávat hygienická opatření a chovat se vůči druhým zodpovědně,“ dodala.

Jak Chalupová uvedla už dříve, město nechalo během lockdownu hřiště zamknout nebo ohradit páskami, aby eliminovalo riziko šíření nákazy koronavirem.

Přestože to vyvolalo mnoho negativních reakcí, hlavně na sociálních sítích, strážníci, kteří dodržování opatření kontrolovali, nemuseli nikoho pokutovat.

„Nedá se říct, že by lidé nařízení nějak hromadně porušovali. Jednotlivé případy jsme se snažili řešit domluvou,“ popsal zástupce ředitele přerovské městské policie Miroslav Komínek.

Víc se strážníci setkávali s ničením cedulí upozorňujících na zákaz a ohraničujících pásek, které museli často obnovovat.

Jiná velká města regionu hřiště neuzavřela, většinou s odůvodněním, že chtěla, aby rodiče měli během lockdownu a omezení pohybu na katastr obce kam s dětmi jít.

Autor: