Ženě s dcerkou došly na výletě síly, lidé na ni místo pomoci volali policii

  11:06
Marně se snažila v pondělí večer dozvonit žena na některý z bytů v jednom z činžovních domů v Přerově. Lidé na ni kvůli mačkání všech zvonků zavolali policii. Vyšlo však najevo, že dotyčná se svou sedmiletou dcerkou potřebuje pomoc. Vyjely si na kolech, došly jim ovšem síly, zastihla je bouřka a navíc se jim vybil mobil.

ilustrační snímek | foto:  František Vlček, MAFRA

 A právě vybitý mobil byl důvod, proč se žena snažila dozvonit na některý z bytů.

„Hlídka na místě začala zjišťovat, co ženu vedlo k zvonění na všechny zvonky v domě, načež se ukázalo, že nešlo o zlovolný čin, ale o souběh událostí,“ přibližuje Miroslav Komínek, zástupce ředitele Městské policie Přerov.

Žena si v pondělí svoji dceru vyzvedla v dětském domově v Lipníku nad Bečvou a společně si vyjely na kole. Cílem byl patnáct kilometrů vzdálený Přerov. Zřejmě však přecenily síly, hodiny ubíhaly, v pondělí večer navíc na řadě míst řádily silné bouřky.  

„K tomu všemu se ženě vybil mobil, a proto se snažila dozvonit na někoho, u koho by ho nabila a mohla zavolat do dětského domova, že nestihne dceru vrátit včas,“ vysvětluje Komínek.

Strážníci se tak spojili s pracovníky dětského domova, a to právě ve chvíli, kdy na policii oznamovali, že dívenku pohřešují. „Aby se tak dostala co nejdřív do postele, byla po dohodě převezena hlídkou do domova a v pořádku předána,“ uzavírá Komínek.

Autor: