Požár v paneláku uvěznil i ženu na vozíku, z bytu ji dostali strážníci

  17:22
S následky ničivého požáru jednoho z bytů se druhým dnem vypořádávají obyvatelé panelového domu v přerovské ulici Interbrigadistů. Plameny a kouř uvnitř část obyvatel uvěznily, ještě před příjezdem hasičů začali s jejich evakuací policisté a strážníci. Mimo jiné pomohli z nebezpečí i ženě na vozíku.

Plameny zničily v přerovské ulici Interbrigadistů byt panelového domu. Hasiči s policisty z budovy evakuovali 16 lidí, čtyři z nich utrpěli zranění. | foto: HZS Olomouckého kraje

„Strážníci byli spolu s hlídkou Policie ČR na místě požáru jako první. Než přijeli hasiči, podařilo se jim s pomocí hasicího přístroje vstoupit do bytu sousedícího s tím hořícím a začali s evakuaci nemohoucí seniorky,“ popsal chvíle z počátku úterního zásahu zástupce ředitele přerovské městské policie Miroslav Komínek.

Pro všechny zúčastněné šlo podle něj o dramatické chvíle. „Během evakuace se v jeden moment zabouchly dveře od bytu a jeden ze strážníků tak zůstal i s evakuovanou uvnitř, přičemž byt se následně zaplnil kouřem. Nakonec se mu ale podařilo dostat i se ženou na vozíku ven a mimo lehkého nadýchání kouře bez zranění,“ dodal.

Plameny a kouř stoupající z druhého patra domu v ulici Interbrigadistů nahlásil svědek na tísňovou linku krátce po úterní půl druhé odpoledne. Na místo se vzápětí sjelo několik jednotek hasičů, posádky záchranné služby a hlídky městské i státní policie.

Požár bytu v Přerově

Všichni společně pak z budovy evakuovali necelé dvě desítky lidí uvězněných požárem a také několik zvířat. Některé z bytů si přitom museli sami otevřít, aby zkontrolovali, že uvnitř nikdo není.

Čtyři lidé včetně obyvatelky vyhořelého bytu skončili v péči posádek záchranné služby, dva lidé byli převezeni k ošetření do nemocnice.

Příčinu požáru nadále zjišťují vyšetřovatelé hasičů a specialisté z oddělení kriminalistické techniky. Policisté zatím případ vedou jako možný trestný čin obecného ohrožení. Škody podle prvotních odhadů přesáhnou částku jednoho milionu korun.

Autor: