Přerov má první třicítkovou zónu, zavedl ji ve čtyřech ulicích u hřbitova

  6:58
Na maximální rychlost třicet kilometrů v hodině a rovněž dávání přednosti zprava na křižovatkách si nyní musejí zvyknout řidiči jezdící čtveřicí přerovských ulic u tamního hřbitova. Město chce tímto krokem docílit zvýšení bezpečnosti v této lokalitě.

Přerovská ulice Durychova, která je jednou ze čtyř, v nichž nově platí omezení rychlosti na 30 kilometrů v hodině. | foto: prerov.eu

„Občané z ulic Jižní čtvrť I, Lančíkových, Durychova a Generála Rakovčíka si stěžovali, že auta tu jezdí příliš rychle a žádali od nás řešení. Rozhodli jsme se jít touto jednoduchou cestou, která je účinná a levnější, nežli stavět na silnici retardéry,“ shrnul náměstek primátora pro dopravu Tomáš Navrátil.

Město tak v ulicích pouze osadilo značky stanovující rychlostní limit a naopak odmontovalo značení určující hlavní a vedlejší silnice.

„Snížení rychlosti v některých lokalitách jsme měli i v Plánu udržitelné mobility Přerova, který hledá způsoby, jak zlepšit kvalitu života a veřejného prostoru do roku 2035,“ podotkl primátor Petr Vrána.

Jde o první třicítkovou zónu v Přerově a podle Vrány mohou v obydlených částech města v budoucnu přibýt další.

30. srpna 2021

SMLSALOVINY aneb jak žít a přežít

Sledovat další díly na iDNES.tv
Autor: