Senior napomenul děti, po útoku kolemjdoucího muže se bude měsíce léčit

  13:00
Okolnosti vážného zranění seniora vyšetřují od uplynulého víkendu policisté v Přerově. Podle dosavadních zjištění do něj silně strčil kolemjdoucí muž, s nímž se dostal do konfliktu.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Leila Hamdanovápro iDNES.cz

Podle policie šel devětasedmdesátiletý muž v neděli v půl desáté večer v Želatovské ulici napomenout děti sedící na venkovních schodech domu, v němž bydlí. Co přesně mu vadilo, policisté neupřesnili.

Do situace se však náhle vložil kolemjdoucí. „Ten šel ve směru od restaurace Haná a začal seniorovi nadávat. Poté do něj strčil a poškozený spadl na zem. Vzhledem ke svému věku a zranění se pak nemohl sám zvednout a zůstal na místě ležet,“ popsala policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Napadený se nakonec přece jen dovolal pomoci a byl převezen do nemocnice, jejíž personál posléze kontaktoval policii. Z těžkého zranění se bude senior podle lékařů zotavovat několik měsíců.

Policisté případ vyšetřují jako trestný čin ublížení na zdraví, za který hrozí až tříleté vězení, nyní hledají svědky potyčky.

„Lidé, kteří by mohli pomoci s řádným objasněním případu, mohou přijít na obvodní oddělení Přerov 1 na adrese Č. Drahlovského 7, zavolat na telefon 974 778 651 nebo využít bezplatnou linku 158,“ shrnula Zajícová.

Kolemjdoucí vážně zranil seniora v přerovské ulici Želatovská.

Kolemjdoucí vážně zranil seniora v přerovské ulici Želatovská.

Autor: