Po části D1 u Přerova se může dočasně jezdit i bez známky, kvůli uzavírce

  17:58
Dopravní komplikace čekají nyní řidiče, kteří projíždějí Přerovskem. U Oseku nad Bečvou je uzavřena část vytížené silnice I/47 kvůli opravě a na objízdných trasách hlavně ve špičkách výrazně houstne doprava. Někteří šoféři by přes ně ale vůbec nemuseli jet, neboť mohou využít kus D1 bez ohledu na to, zda mají zaplacenou dálniční známku.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Martin Stolař, MAFRA

Uzavírka kvůli opravě platí na silnici I/47 v úseku mezi obcemi Prosenice a Osek nad Bečvou od pondělka a má trvat do 28. dubna. Řidiči proto musí místo objíždět, není to ale nezbytně nutné přes okolní obce.

„Upozorňujeme, že v uvedeném termínu mohou v souladu s rozhodnutím krajského úřadu a podle zákona o pozemních komunikacích na trase značené objížďky využít dálnici D1 v úseku Přerov – Lipník nad Bečvou (sjezd a nájezd 294) obousměrně bez zpoplatnění,“ uvedla přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

„Možnost využití dálnice D1 v daném úseku bez poplatku bude ovšem platná pouze po dobu uzavírky komunikace, po jejím ukončení zanikne,“ podotkla.

Na Přerovsku nejde nyní o jedinou dopravní komplikaci. Jak připomněla ČTK, problémy jsou i přímo v Přerově, kde je od začátku tohoto týdne uzavřena ulice Pod Valy. Při cestě do centra se tak tvoří zejména v ulici Velká Dlážka dlouhé kolony. Dnes ráno vše navíc ještě výrazně zhoršila hromadná srážka pěti aut.

„V ploše nájezdů na sdružený přechod byly zjištěny deformace ploch a příčné trhliny. Zjištěné vady byly reklamovány u zhotovitele díla, který tuto reklamaci uznal. Oprava tak proběhne v rámci záruky na jeho náklady,“ nastínil náměstek primátora pro dopravu Tomáš Navrátil (ANO).

Kvůli uzavírce silnice mezi Prosenicemi a Osekem nad Bečvou lze nyní bez poplatku využít dálnici D1 od Přerova k Lipníku nad Bečvou (exit 294).

Kvůli uzavírce silnice mezi Prosenicemi a Osekem nad Bečvou lze nyní bez poplatku využít dálnici D1 od Přerova k Lipníku nad Bečvou (exit 294).

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor: