Z bytu zněl pláč a volání o pomoc, rodiče se bili před vlastní dcerkou

  13:52
Z jednoho z bytů v Přerově se o víkendu ozýval dětský pláč a volání o pomoc. Někdo ze sousedů tak zavolal tísňovou linku strážníků. Hlídka pak na místě našla opilou ženu a muže, kteří se navzájem obviňovali z bití. Tomu musela přihlížet i rozrušená dívenka, pro tu si posléze přijela babička.

ilustrační snímek | foto: Městská policie Přerov

„Žena byla podnapilá a hysterická. Uvedla, že ji její partner vulgárně nadával a dal jí několik facek. Přítomný muž situaci nepopřel. Podotkl k tomu však, že incidentu předcházely útok a údery ze strany ženy,“ popsal Miroslav Komínek, zástupce ředitele Městské policie Přerov.

Dechová zkouška na alkohol byla jak u ženy, tak u muže pozitivní. Postarat se ovšem bylo potřeba i o malou holčičku.

Malý plyšový mamut, kterého u sebe vozí hlídky městské policie v Přerově kvůli situacím, kdy je třeba tímto dárkem uklidit či potěšit děti, které se nedobrovolně stanou součástí nějakého případu či nehody. Mamut odkazuje na významné archeologické naleziště v Předmostí u Přerova, známé mimo jiné i objevy z časů lovců mamutů.

„ Aby se uklidnila, dali jí strážníci malého plyšového mamuta, kterého pro tyto případy vozí hlídky ve vozidlech,“ doplnil Komínek. Volba padla na právě toto zvíře proto, že odkazuje na významné archeologické naleziště v Předmostí u Přerova, známé mimo jiné i objevy z časů lovců mamutů.

Pak už péči o dítě převzala přivolaná babička. Pár se poté rozdělil, muž z bytu odešel a žena šla spát. Případ ovšem nekončí.

 „Událostí se bude zabývat orgán sociálně-právní ochrany dětí a správní orgán,“ podotkl Komínek.

Podobnou situaci přitom strážci zákona v Přerově řešili minulý týden také ve čtvrtek, kdy šestatřicetiletá žena před třetí hodinou v noci napadla před zraky osmileté dcery v jednom z tamních bytů svého pětačtyřicetiletého partnera.

Počastovala ho vulgárními nadávkami a také ho dvakrát kopla do břicha. Nyní jí za přestupek proti občanskému soužití hrozí až dvacetitisícová pokuta.

Autor: