Policista skočil do Bečvy pro bezvládného muže, oživoval jej marně

  15:06
Za jakých okolností utonul o víkendu muž v Bečvě, zjišťují policisté v Přerově. Bezvládné tělo z řeky vytáhl jeden z policistů, muže se však přes všechnu snahu zachránit nepodařilo.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Leila Hamdanovápro iDNES.cz

Bezvládného těla v korytě Bečvy u přerovského mostu Míru si v neděli odpoledne všimla hlídka strážníků. Vzápětí kolem projížděli státní policisté, kteří se ihned zapojili do záchranné akce.

„Jeden z policistů skočil do řeky, vytáhl muže na břeh a společně s ostatními pak začal provádět resuscitaci masáží srdce,“ popsala přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Na snahu policistů a strážníků poté navázala přivolaná posádka záchranné služby, úsilí bylo ale nakonec marné.

Při následném vyšetřování vyšlo najevo, že šestatřicetiletý muž zřejmě do vody spadl o několik ulic dále v místě, kde nyní u restaurace probíhá rekonstrukce mostku přes potok Strhanec, který se o kus dál do Bečvy vlévá.

„Právě zde se muž před pádem do vody pohyboval. Kvůli stavebním pracím je přitom do prostoru zakázán vstup a místo je ohraničeno zábranami,“ nastínila Zajícová.

Okolnostmi mužovy smrti se policisté nadále zabývají, mimo jiné čekají na výsledky pitvy. Případ zatím vedou jako trestný čin usmrcení z nedbalosti.

Autor: