Na koridoru hořela lokomotiva EC vlaku, 77 lidí si muselo přestoupit

  15:06,  aktualizováno  16:13
Požár lokomotivy na nádraží v Hoštejně na Šumpersku odpoledne likvidovali olomoučtí hasiči. Evakuovali 77 cestujících. Zásah se obešel bez zranění. Na několik desítek minut byl kvůli tomu ale přerušen provoz na vlakovém koridoru mezi Prahou a Moravou, potažmo Českem a Slovenskem.

Při požáru vlaku v Hoštejně na Šumpersku nebyl nikdo zraněn. | foto: HSZ Olomouckého kraje

Mluvčí olomouckých krajských hasičů Lucie Balážová krátce po poledni událost potvrdila s tím, že požár se již podařilo dostat pod kontrolu. 

„Právě hasíme v dýchací technice pomocí sněhových hasících přístrojů požár uvnitř lokomotivy vlaku EC 116 Varšava-Praha v Hoštejně na nádraží. 77 cestujících je evakuováno do náhradního vlaku. Oheň je pod kontrolou, provoz na trati uzavřen,“ uvedla.

Cestující z mezinárodního rychlíku, ve kterém začalo hořet, si přestoupili do vlaku R 888. Krátce před druhou hodinou odpoledne se pak provoz přes železniční stanici Hoštejn podařilo obnovit.

Příčinou požáru byla technická závada lokomotivy. „Cestující jsme evakuovali po speciální evakuační lávce a pomohli jim přestoupit do náhradní soupravy,“ sdělila mluvčí hasičů. Škoda se podle ní vyšplhá nad 300 tisíc korun.

Autor: