V Zábřehu hořela ubytovna, hasiči evakuovali obyvatele i ze střechy

  17:30
Dvaapadesát lidí se podařilo evakuovat hasičům z hořící ubytovny v Zábřehu. Pro jednoho museli s výškovou technikou až na střechu. Škoda je půl milionu, nikdo ale nebyl zraněn. Oznámení o požáru hasiči přijali v pátek před 20. hodinou. Ve dvoupodlažní ubytovně vzplál jeden z pokojů.

V Zábřehu hořela dvoupodlažní ubytovna, evakuováno bylo více než padesát lidí. (23. dubna 2021) | foto: HZS Olomouckého kraje

Na místě hasiče je čekal složitý zásah v dýchací technice. Rozlehlá a členitá ubytovna byla silně zakouřená a uvnitř se stále nacházeli lidé. Jeden dokonce před plameny utekl na střechu. 

„Museli jsme pečlivě, ale velmi rychle prohledat celkem 35 pokojů. Zachránili jsme takto 12 osob, evakuováno bylo v souhrnu 52 lidí,“ popsala mluvčí hasičů Olomouckého kraje Lucie Balážová.

Jak se později ukázalo, požár vznikl v jednom z pokojů. „Shořel v celém rozsahu včetně vybavení,“ podotkla Balážová.

K místu se nakonec sjelo pět jednotek hasičů. „Plameny jsme dostali pod kontrolu během necelých 30 minut. Přetlakovou ventilací jsme ubytovnu odvětrali a následně se mohli lidé vrátit do svých pokojů. Náhradní ubytování nebylo nutné zajišťovat,“ podotkla mluvčí s tím, že díky včasné evakuaci nebyl nikdo zraněn. 

Proč začalo hořet zjišťují vyšetřovatelé. Škoda byla předběžně odhadnutá na půl milionu korun.

Autor: