Opilý mladík si spletl policii s taxislužbou. Když nepochodil, rozplakal se

  16:08
Kuriózní případ museli řešit šumperští policisté, když se na ně večer obrátil opilý mladík, že chce odvézt do Pardubic. Strážci zákona ho odmítli. Muž si poté lehl před služebnu a rozplakal se.
Služebna Policie ČR

ilustrační snímek | foto: Josef Gabzdyl, iDNES.cz

Případ se stal v sobotu po osmé hodině večer v Hanušovicích na Šumpersku.

„Na policisty se obrátil podnapilý mladík s neobvyklou prosbou. Chtěl odvézt do Pardubic, kde bydlí. Když se mu policisté snažili vysvětlit, že taxislužba nepatří do výčtu jejich pracovní náplně, informaci neunesl, lehl si před dveře oddělení a rozplakal se,“ popsala mluvčí policie Jiřina Vybíhalová.

Předtím přitom mladík před služebnou vrávoral a poškodil zpětné zrcátko na jednom služebním vozidle. „Třiadvacetiletý mladík nadýchal přes dvě promile alkoholu v dechu,“ podotkla mluvčí.

Protože policisté měli obavu o jeho zdraví, aby se například někde nezranil, zajistili ho. Muž absolvoval lékařské vyšetření a skončil v policejní cele. „Ráno byl propuštěn,“ dodala mluvčí.

Policie ještě upřesní škodu, kterou mladík způsobil, a podle toho posoudí, zda nešlo například o přestupek. 

Podobný případ se stal v Hanušovicích předloni. Rovněž opilý třiadvacetiletý mladík tvrdil policejní hlídce, že byl přepaden. Nakonec vyšlo najevo, že si loupež vymyslel, protože se chtěl policejním autem svézt domů.

Před policisty si stěžoval na bolesti hlavy a skončil v nemocnici. Zároveň vyšla najevo řada nesrovnalostí.

„Mladík musel s pravdou ven. Kriminalistům přiznal, že si loupežné přepadení vymyslel. Nechtělo se mu domů po svých, a když zahlédl policejní hlídku, domníval se, že na policisty zapůsobí smyšleným loupežným přepadením a ti jej odvezou domů,“ dodala mluvčí.

Autor: