iDNES.cz

Místo jídelníčku na míru žena přišla o 200 tisíc, podvodník jí hrozil soudy

  17:34
Nejdřív sliby, poté lži a nakonec výhrůžky použil podvodník, po kterém nyní pátrají policisté z Olomouce. Koncem dubna se s ním seznámila prostřednictvím mobilní aplikace místní žena a chtěla využít nabídku údajných služeb z oblasti výživového poradenství.

Dvaadvacetiletá žena nejprve na webových stránkách, které jí dotyčný zaslal, vyplnila údaje potřebné k vytvoření objednávky. Současně uhradila první částku ve výši přes sedm tisíc korun.

„Krátce nato se pak nechala od neznámého přesvědčit k objednání jídelníčků na celý rok a proto mu poslala dalších několik tisíc,“ uvedla olomoucká policejní mluvčí Petra Vaňharová.

„O pár dnů později ji ale domnělý výživový poradce informoval, že nastal účetní problém, vyplývající z neuhrazení celé částky za objednané služby. Důvěřivá žena mu tak poukázala ze svého konta další tisíce korun,“ přiblížila.

Proč krást na nádraží, když je tady internet, říká expert na kyberkriminalitu

Podvedená současně muži napsala, že se jí jeho praktiky nelíbí, a podotkla, že by si službu mohla obstarat jinde a levněji. Podvodník však v tu chvíli přešel do protiútoku. Ženě namluvil, že jí kvůli nezaplacené objednávce u něj vznikl dluh a za neuhrazenou částku jí naskakuje penále. Současně začal vyhrožovat, že údajnou pohledávku bude vymáhat soudně.

„Mladá žena se bohužel zalekla, muži vyhověla a na požadovaný účet v několika platbách zaslala další peníze. Poté, co se nakonec obrátila na policii, vyčíslila celkovou způsobenou škodu na téměř 200 tisíc korun,“ dodala Vaňharová.

Policisté případ vyšetřují jako trestný čin podvodu, pachateli hrozí až pět let vězení.

28. února 2023

Autor:
zpět na článek