Muž nedbal na zákazy řízení, předvolanou družku dovezl až ke služebně policie

  12:10
Mladého muže, který dál sedá za volant, přestože má zákaz řízení, odhalili všímaví policisté z Prostějovska. Podařilo se jim to přímo u služebny, kam mladík přivezl předvolanou přítelkyni a nijak se nenamáhal být nenápadný.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Čtyřiadvacetiletý mladík přivezl přítelkyni ke služebně v Plumlově v neděli dopoledne. O tři roky starší ženu si tamní policisté předvolali kvůli vyšetřování potyčky v obci Krumsín, která se odehrála na začátku února.

„S přítelkyní přijel z Olomouce až k obvodnímu oddělení, kde ji vysadil, odjel natankovat na čerpací stanici u Mostkovic, a poté se na místo znovu vrátil. Jeho opakovaný pohyb přímo pod okny služebny neušel policistům, kteří zjistili, že auto patří řidiči s platným zákazem řízení,“ popsal prostějovský policejní mluvčí František Kořínek.

Policisté proto vyrazili zkontrolovat, zda za volantem nesedí právě mladý muž, který má řízení zakázáno až do léta 2023, a to rozhodnutím městského úřadu v Bruntále a dvěma rozsudky olomouckého okresního soudu. Jejich podezření se potvrdilo.

„Muž nezapíral a cestu z místa bydliště i na čerpací stanici přiznal. Nezapíral ani to, že má zákaz řízení. Na svou obhajobu uvedl, že řídil raději on, protože přítelkyni bylo nevolno,“ dodal Kořínek.

Policisté mladíkovi další jízdu autem zakázali a nyní je podezřelý z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který mu hrozí v krajním případě až dvouleté vězení. 

Autor: