Seniorka ztratila kartu i s PIN kódem, nálezkyně s ní nakoupila za tisíce

  12:42,  aktualizováno  13. března 14:40
Olomoučtí policisté vyšetřují zneužití nalezené platební karty, u níž byl napsaný PIN kód. Seniorku tato neopatrnost stála skoro šest tisíc korun. Policisté kvůli tomu zveřejnili záběr z kamer, totožnost ženy, která kartu zneužila, získali za několik hodin.

Ilustrační snímek | foto: Leila Hamdanovápro iDNES.cz

„V polovině února se na policisty obrátila dvaasedmdesátiletá seniorka s oznámením, že v jednom z olomouckých obchodních domů ztratila platební kartu, bohužel i s přiloženým PIN kódem. Současně jim uvedla, že platební karta byla zneužita k několika neoprávněným platbám za téměř šest tisíc korun,“ popsala policejní mluvčí Petra Vaňharová.

„Policisté zajistili kamerový záznam, na kterých je zachycena žena, která měla platební kartu neoprávněně využít k několika platbám v daném olomouckém obchodním centru,“ uvedla mluvčí.

Žena půjčila stavaři kreditku na materiál. Peníze si nechal a boural opilý

Kriminalisté žádali veřejnost o pomoc při pátrání po totožnosti ženy a záznam z kamer zveřejnili, ještě v ten samý den výzvu opět stáhli.

„Médiím i veřejnosti děkujeme za spolupráci, totožnost ženy již policisté znají,“ vysvětlila mluvčí.

Žena je podezřelá z trestného činu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za který hrozí v krajním případě až dva roky vězení.

„Platební karta opatřená PIN kódem je neopatrnost, která je v případě ztráty či odcizení lehce zneužitelná,“ upozornila Vaňharová.

AKTUALIZACE: Záběry odstraněny po zjištění totožnosti podezřelé.

Autor: